obecnie 1 kw. 2018 rok cena katalogowa 45,00zł
ZAWSZE AKTUALNY KWARTAŁ
Zeszyt ten składa się z dwóch części:
- Jednostkowe ceny robót remontowo-budowlanych
- Jednostkowe ceny robót remontowych w obiektach zabytkowych
Ceny jednostkowe robót remontowo-budowlanych oraz zabytkowych przedstawiono w trzech poziomach: minimalna jednostkowa cena roboty, maksymalna jednostkowa cena roboty i średnia jednostkowa cena roboty oraz wartość materiałów wraz z kosztami zakupu w średniej cenie jednostkowej roboty. Ceny jednostkowe robót remontowo-budowlanych oraz zabytkowych przedstawiono w trzech poziomach: minimalna jednostkowa cena roboty, maksymalna jednostkowa cena roboty i średnia jednostkowa cena roboty oraz wartość materiałów wraz z kosztami zakupu w średniej cenie jednostkowej roboty.
Ceny robót zostały obliczone na podstawie następujących założeń metodycznych:
- Ceny jednostkowe robót zostały skalkulowane według zasad kalkulacji szczegółowej.
- Nakłady rzeczowe materiałów, robocizny i pracy sprzętu przyjęto z KNR, KNNR, ZKNR i TZKNK, aktualizowanych na dzień wydania tego biuletynu cen oraz normach zakładowych obejmujących roboty o zmienionych lub nowych technologiach ich wykonywania.
- Symbolika, jednostki miary i nazewnictwo w każdej pozycji robót zostały podane odpowiednio do właściwych tabel poszczególnych KNR, KNR, ZKNR i TZKNK.
- Symbol klasyfikacyjny roboty podany w każdej tablicy cenowej, uwzględnia numerację rozdziału, tablicy i kolumny właściwego KNR, KNNR, ZKNR i TZKNK.
- W kalkulacjach szczegółowych cen jednostkowych robót przyjęto rynkowe stawki robocizny, rynkowe ceny materiałów i usług sprzętowych oraz rynkowe narzuty kosztów pośrednich i zysku podane w „Informacjach o cenach czynników produkcji".
W biuletynie podane zostały syntetyczne współczynniki regionalne zmian cen, które można stosować do średnich cen jednostkowych robót.
Przy poszczególnych tytułach rozdziałów (obejmujących rodzaj robót wg poszczególnych katalogów KNR czy KNNR) podane zostały kody CPV (Wspólnego Słownika Zamówień). Kody CPV przypisano na odpowiednim poziomie ogólności występującym w Słowniku (klasa, kategoria lub podkategoria), tak by obejmowały wszystkie roboty występujące w tym rozdziale biuletynu lub jego części. Nie są więc one przypisane do poszczególnych cen jednostkowych konkretnych robót w biuletynie. System klasyfikacji i podziału robót na grupy, klasy, kategorie i podkategorie przyjęty we Wspólnym Słowniku Zamówień jest bardzo niejednorodny, co oznacza, że niektóre z robót zaklasyfikowane do danego kodu mogą występować również w innych standardowych zakresach robót pod odmiennym symbolem (kodem) CPV. Podawanie kodów CPV w opracowywanej dokumentacji projektowej, tym samym na stronie tytułowej przedmiaru lub jego działu czy rozdziału, a w konsekwencji na stronach tytułowych kosztorysów ma służyć do opisu przedmiotu zamówienia. Dlatego zamieszczenie ich w biuletynie robót ułatwi kosztorysantom zakwalifikowanie robót do odpowiednich działów i przyjęcie właściwego kodu do opisu przedmiotu zamówienia
|